X
Menu
X

Blog

İlişkiyi ne zaman yaşayabilirsiniz?

İlişkiyi ne zaman yaşayabilirsiniz?

Daha önceki yazılarımda insanın kurgu yaşantısından biraz bahsetmiştim. Bu kurguların en güçlü olduğu noktalardan birisi de ilişkilerdir. (daha&helliip;)

Dinginliğin Keşfedilmesi

Dinginliğin Keşfedilmesi

Şaşırtıcı derecede önemli ve hiç görmediğiniz bir şeyden bahsetmek istiyorum. Dinginlikten bahsetmek istiyorum. Bu öylesine büyük bir güçtür ki hem her şeyi içinde barındırır hem de her şeyin olmasına izin verir. (daha&helliip;)

Acı ile dramanın ilişkisi

Acı ile dramanın ilişkisi

Aslında söylenebilecek her şeyi yazının başlığının anlattığını size söylesem, tam olarak insan dramasına işaret ediyor olurdum. Acı ile dramanın ilişkisini anlayabilmek için bu tanımları tek tek ele almakla başlayalım işe; (daha&helliip;)

An ‘da kalmak hakkında yanlış bilinenler 1

An ‘da kalmak hakkında yanlış bilinenler 1

Bana “an”da kalmak ile ilgili sorular yöneltildiğinde dikkatimi çeken bazı yargıların olduğudur. Belli ki bu yargıları, daha önce çeşitli kaynaklardan veya sınırlı geçmiş deneyimleri ile oluşturuyorlar. Aslında zihin için oldukça ideal bir yaklaşımdır. (daha&helliip;)

Hikayelerin Sonu

Hikayelerin Sonu

Tanıştığım insanlar hangi kimliklere sahip olursa olsun, yaş gözetmeksizin ortak bir noktada buluşurlar. Bu ortak nokta çevrelerine ve kendilerine anlattıkları hikayelerdir. (daha&helliip;)

Elinizdeki tek gerçek şey

Elinizdeki tek gerçek şey

İnsanların çoğu yaşamları için endişe eder ve bunu haklı dedikleri mazeretler ile savunurlar. Gerçi her tür zihinsel durumu savunmak için mantık kullanılarak mazeretler üretilse de bunun sadece kişisel bir bakış açısı olduğu gerçeğini değiştirmez. (daha&helliip;)

Kanal B Sohbet

Kanal B’de yayınlanan Kitap Dünyası programında detaylı bir sohbet yaptık.

soz-IMG_4255x1411

Günün Sözü #289

İçinde bulunduğun an’da istediğinden fazlası seni bekliyor. Düşünceler denizinde hayallere değil de olana dikkatini yöneltmelisin. Çünkü gerçek özgürlüğü sadece şimdi bulabilirsiniz.

Tarkan Küçükaksu

kitapimza

Tüyap Kitap Fuarı

13 Kasım 2014 14:00-15:00 arası Tarkan Küçükaksu ile tanışmak, sohbet etmek ve kitabını imzalatmak için İstanbul Kitap Fuarına bekliyoruz

20141027-sosyal-14

Günün Sözü #286

Geçici olanlar gözünüzü kapatıp açıncaya kadar kaybolurken, kendi asıl doğanızdan doğan huzur ve mutluluk sürekli sizinledir.

Tarkan Küçükaksu

Pin It on Pinterest

İletişimde kalalım

Çalışmalarımız, haberlerimiz, duyurularımız ve özel hediye fırsatlarımızdan anında haberdar olmak isterseniz aşağıya email adresinizi yazarak kayıt olabilirsiniz.